KONSWIND - Zakład Elektromechaniki Dźwigowej - Grzegorz Grabowski
Oferta firmy KONSWIND
 
Na chwilę obecną, firma KONSWIND obsługuje na terenie Łodzi i województwa 160 dźwigów - w tym 136 osobowych - z których większość przypada na Spółdzielnie Mieszkaniowe (128 dźwigów). Przy prowadzonej konserwacji zapewniamy całodobowy nadzór pogotowania dźwigowego, z którym można skontaktować się telefonicznie poprzez telefony stacjonarne i komórkowe.

Zakład posiada warsztat dźwigowy służący do prowadzenia napraw i regeneracji części dźwigowych pochodzących z demontażu, lub produkcji nowych podzespołów dźwigu takich jak: kasety "antywandal", kasety jazdy rewizyjnej na kabinie wraz z listwami zaciskowymi, rozdzielnie dźwigowe, styczniki liniowe (zabezpieczenie silnika).

Do obsługi technicznej dźwigów Zakład Elektromechaniki Dźwigowej - KONSWIND - zatrudnia najwyższej klasy konserwatorów, legitymujących się odpowiednimi uprawnieniami Dozoru Technicznego, stażem pracy i doświadczeniem, zapewniającym niezawodną obsługę. Współpraca z biurem projektowym, zapewnia możliwość dostosowania dźwigu do państwa wymogów zgodnie z przepisami U.D.T.
 
Firma KONSWIND posiada autoryzację Fabryki Urządzeń Dźwigowych w Bolęcinie - Polskiego producenta dźwigów towarowych małych, towarowych, osobowych i szpitalnych. Przy współpracy z FUD Bolęcin, wykonujemy montaże dźwigów z napędem hydraulicznym.

Na dźwigach osobowych zbudowanych w latach siedemdziesiątych prowadzone są prace modernizacyjne polegające na przystosowaniu dźwigów do nowych przepisów Dozoru Technicznego PN/EN 81.1 - z uwzględnieniem warunków bezpiecznej eksploatacji. W zależności od stanu technicznego starego urządzenia, jak i potrzeb klienta do przystosowania dźwigu do nowych przepisów koszt modernizacji może wynieść od 16 000 PLN do 90 000 PLN - dla dźwigów osobowych 11 p. z napędem elektrycznym.

Modernizacja dźwigu może polegać tylko na wymianie sterowania i związanego z nim osprzętu (kable zwisowe, kasety wezwań i dyspozycji, oświetlenia kabiny) lub też na wymianie całych podzespołów dźwigów jak: sterowanie, rama kabiny, kabina z drzwiami automatycznymi, wciągarka, wymiana drzwi szybowych.
 
Z poważaniem: Grzegorz Grabowski

92-508 Łódź, ul.Ćwiklińskiej 18
Zrealizowano: Expro sp. z o. o.